KONST / Litografier / Färglitografi 17493011

nr 1749 3011

Danka Jaworska

(f. 1951), Sverige

Signerad, numrerad132/195. Färglitografi, bildmått: 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 41x39 cm

Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 december 2025
kl 19:12:19

29/11 09:00:23 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Danka Jaworska

Läs mer om Danka Jaworska